afisha2020.jpg afisha2019.jpg TUT18.jpg
TUT17.jpg
afisha2016.jpg afisha2015.jpg afisha_2014.jpg
afisha_2014.jpg
afisha_2013.jpg
afisha_2012.jpg
afisha_kristinei.jpg
afisha2010.jpg

SĀKUMS
XII Starptautiskais jauno vokālistu akadēmiskās un mūsdienu estrādes ATTĀLINĀTAIS dziedāšanas konkurss „TALSI UZDOD TONI 2021" ir noslēdzies!
Konkurss pandēmijas dēļ pirmo reizi 12 gados notika attālināti un sākot ar 6.jūniju visi dalībnieku video bija publicēti konkursa youtube kanālā TalsiUzdodToni2021. Konkursā bija iesūtīts 101 video. Ierakstos piedalījās 164 dziedātāji no 31 dažādas vietas- Aizkraukles, Valmieras, Iecavas, Saldus, Ozolniekiem, Talsiem, Jūrmalas, Rīgas, Liepājas, Siguldas, Ādažiem, Mārupes, Grobiņas, Ventspils, Ķekavas, Olaines, Valmieras, Dobeles, Ikšķiles, Sējas, Skrundas, Varakļāniem, Rēzeknes, Garkalnes, Cēsīm, Kuldīgas, Dobeles, Trikātas, Viļņas, Maskavas un Vācijas.
Konkursā piedalījās dziedātāji vecumā no 4 līdz 25 gadiem kā solisti, dueti, trio, ansambļu un popgrupu dalībnieki akadēmiskajā un mūsdienu estrādes žanrā, kurus sagatavojuši 49 pedagogi- Ilze Ruduka, Arta Veršāne, Agnese Čimale, Jānis Andžāns, Karmena Radovska, Irēna Karpa, Kristīne Žogota, Irina Parahņeviča, Žanete Jasone, Līga Taube, Madara Grēgere, Ginta Latiša, Agnese Korvstileva, Raimonds Bičus, Rudīte Tālberga, Anitra Niedre, Kristīne Broka- Meļķe, Jūlija Streļajeva, Agita Guoģe-Lapiņa, Ilze Dūzele, Andžela Hilo- Lukaševica, Daiga Vilumsone, Irēna Andersone, Olga Zujeviča, Solveiga Vītoliņa, Svetlana Šibajeva, Zane Ozoliņa, Laura Tālberga, Agita Guoģe-Lapiņa, Agnese Čīče, Zaiga Lazdiņa- Radziņa, Baiba Skurstene Serdiuke, Zane Kaunese, Elīza Dūma, Elīna Auziņa- Baiguševa, Laura Teivāne, Inese Eglīte, Igeta Ozoliņa, Andra Bumbiere, Līva Kanča, Ingūna Pētersone, Astra Plotniece, Kristaps Kiršteins, Danuta Kārkliniece, Rinalds Kandelincevs, Kitija Ruža, Amanda Gertnere, Daiga Viļumsone, Inese Niklaviča.
Dalībniekus 4 dienas vērtēja izcila žūrija: LTV režisors, pasniedzējs un konkursa krusttēvs Arvīds Babris, Talsu lepnums, dziedātājs un mūziķis Intars Busulis, bijusī talsiniece, Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Dana Bramane un Latvijas nacionālās operas solists Raimonds Bramanis. Žūrija dalībniekus vērtēja pēc punktu sistēmas ņemot vērā nolikumā minētos kritērijus: repertuāra izvēle atbilstoši nolikumam, vecumam un spējām; (max 10 punkti)-priekšnesuma sniegums un tēls; (max 10 punkti), tehniskais izpildījums un vokālā prasme; (10 max punkti), radošā pieeja vides izvēlē filmējot video; ( max 5 punkti). No viena žūrijas pārstāvja maksimāli iespējams bija saņemt 40 punktus, jo attālinātā konkursa dēļ žūrijai papildus tika dota iespēja noņemt, jeb pielikt 5 punktus individuāli skatot katru priekšnesumu un nepieciešamības gadījumā pierakstot klāt komentārus. Žūrija labi saprata, ka dalībnieku video nav profesionāļu radīti, bet gan pašu filmēti, montēti un katrs dalībnieks ieraksta risinājumu meklējis savādāk, tādēļ video tehnisko risinājumu dēļ rezultāti netika samazināti.
Šogad laureāti ir daudz vairāk nekā citos gados. Tas tamdēļ, ka žūrijai vairāki dalībnieki katrā vecuma grupā saņēmuši vienādu punktu skaitu. Pusi dalībnieku priekšnesumus, jeb 50 video vērtēja Arvīds Babris kopā ar Raimondu Bramani, bet otru pusi , jeb 50 dalībniekus vērtēja Dana Bramane ar Intaru Busuli. Katra kategorija un vecuma grupa tika skatīta individuāli un punkti starp grupām un kategorijām netika salīdzināti.
Grand prix 20201- mūsdienu estrādes žanra soliste šogad ir LAURA LAIMA STOŅUS, 6 gadi, 70 punkti, Liepāja, ped. Irēna Karpa,
Grand prix 2021- akadēmiskā žanra soliste šogad ir– EMĪLIJA REITERE, 17 gadi, 70 punkti, Ventspils, ped. Rinalds Kandalincevs,
Grand prix 2021 popgrupa šogad ir POPGRUPA „NIANSE", 71 punkts, Ozolnieki, ped. Ingūna Pētersone, Grand prix ansamblis 2021 šogad ir - ANSAMBLIS „MAZĀ PRINČA PLANĒTAS", 70 punkti, Ventspils, ped. Rudīte Tālberga un Anitra Niedre,
Grand prix duets 2021 pirmo reizi ir- ŠARLOTE SPRŪDŽA, 9 gadi un HENRIETE SPRŪDŽA, 9 gadi, 71 punkts, Mārupe, ped. Līga Taube,
Labākais pedagogs 2021 šogad ir - Rudīte Tālberga un Anitra Niedre,
Skatītāju simpātija 2021 šogad ir- Trio „NIANSE", vecuma grupa: 7-12, Ozolnieki, ped. Ingūna Pētersone.

Plašāku laureātu sarkastu ar vietām lūdzam skatīt konkursa mājas lapas sadaļā REZULTĀTI!

Žūrija visiem sūta lielus sveicienus un savus komentārus:
Arvīds Babris:  
Es ļoti novērtēju un izprotu visu šīgada dalībnieku, skolotāju un vecāku veikumu, jo pašam mājā ir "attālinātās" dejotājas, un tāpēc ar visu atbildības sajūtu noliecu galvu katra dalībnieka un viņa komandas priekšā. Uzstājoties visiem klātienē - uz vienas skatuves, vienādos skaņas un telpas apstākļos - ir daudz vienkāršāk objektīvi novērtēt katra dziedātāja sniegumu, tāpēc šogad - pandēmijas ierobežojumu apstākļos, vērtējot dalībnieku sniegumu mēģināju abstrahēties no visiem blakus redzamajiem un saklausāmajiem apstākļiem - mikrofona esamība vai neesamība, skaņas ieraksta iespējas, kameras un iespējamā sufliera (skolotāja) attālums no dalībnieka utml., kas varētu ietekmēt sniegumu. Tomēr šiem apstākļiem var būt liela loma izpildījuma un tā fiksēšanas realizācijā, tāpēc nākotnē būtu daudz precīzāk jādefinē tehniskie filmēšanas un līdz ar to arī ieskaņošanas nosacījumi, lai visus finālistus nostādītu maksimāli vienādos apstākļos. Es ļoti ceru ar visiem dalībniekiem nākamgad jūnijā tikties KLĀTIENĒ.

Dana Bramane:
Mīļie bērni, jaunieši un skolotāji! Jūs katrs esat individualitāte, personība. Saglabāt  un nemainīt, nesamākslot  un nesabojāt , kas ielikts jau no dzimšanas, nav viegli, bet tomēr...saglabājam  to bagātību un individualitāti , tieši jūsu katra balss odziņu līdz galam, lai kā gribētos kādam līdzināties, jo tieši tas ir tas, kas padara jūs neatkārtojamus, interesantus, spilgtus un īpašus!

Intars Busulis:
Man liels prieks, ka arī šogad konkurss notika un konkursā piedalījās tik daudz dziedāt griboši, strādāt griboši, atraktīvi un kolosāli jaunieši. Paldies organizatoriem, kuri šajos grūtajos laikos nenobijās, radīja risinājumu, lai konkurss notiktu un droši varu teikt, ka konkurss attālināti ir izdevies. Es godprātīgi izdarīju savu darbiņu  un 4 stundas pie datora izbaudīju katru priekšnesumu. Liels PALDIES par radošumu izvēloties filmēšanai interesantas vietiņas un rekvizītus. Man ļoti tas patika un padarīja interesantu skatīšanos. Skatoties video es redzu, ka mums aug jaunā Latvijas radošā un dziedošā paaudze. Tas ir super! Paldies pedagogiem. Žēl protams, ka nesatikāmies klātienē un nevarējām aprunāties. Tas gan ĻOTI pietrūka.

Raimonds Bramanis:
Man ir patiess prieks par šo konkursu, kas ir devis lielisku iespēju šajos dīvainajos un brīžiem pat grūtajos apstākļos, kādus šobrīt piedzīvojam, parādīt sevi tik daudziem bērniem un jauniešiem. Es ticu, ka daļa no viņiem kļūs par lieliskiem māksliniekiem, daļa nesīs mūziku sev sirdī visu dzīvi, taču pāri visam ir mūzikas mīlestība, kas caurstrāvo konkursā redzēto un dzirdēto . Par to patiess prieks ! Es no sirds novēlu, lai šis konkurss jaunajos un topošajos māksliniekos iededz vēl lielāku dziedāt gribēšanas dzirksti un paver jaunus apvāršņus, dod impulsu jauniem panākumiem mūzikā!

Konkursa organizatoru komanda saka vislielāko PALDIES visiem dalībniekiem, vecākiem un pedagogiem par dalību un ĻOTI CERAM Jūs visus satikt klātienē nākamajā gadā Talsos!
Jau šodien- 10.jūnijā visi dalībnieki saņems e-pastus ar žūrijas vērtēšanas tabulām, bet līdz 13.jūnijam visi (izņemot laureāti) saņems elektroniskos slavinājumus, bet 10 darba dienu laikā visiem laureātiem un to pedagogiem pa pastu tiks izsūtītas medaļas un diplomi.
LŪDZU LAUREĀTUS UZ E-PASTU SŪTĪT SAVAS PASTA ADRESES, LAI VARAM NOSŪTĪTS DIPLOMUS UN MEDAĻAS!

2021. gada konkursa Rezultāti

BANERIS_TUT.pngXI Latvijas jauno vokālistu konkurss Talsos atkal UZDEVA TONI!

        4.oktobrī Talsu tautas namā notika XI Latvijas jauno vokālistu konkurss "Talsi uzdod toni 2020". Iepriekš konkurss katru gadu notika jūnija pirmās nedēļas nogalē, taču pandēmija pavasarī ieviesa savas korekcijas un pasākuma datums tika pārcelts uz rudeni.

        Sākotnēji domājām, ka interese būs maza, jo rudenī tikko iesācies jaunais mācību gads, taču kļūdījāmies, jo konkursā pieteicās 346 dalībnieki no 21 novada- Talsu, Ventspils, Rīgas, Ozolnieku, Ķekavas, Tukuma, Liepājas, Olaines, Bauskas, Aizkraukles, Jūrmalas, Rundāles, Valmieras, Garkalnes, Salaspils, Babītes, Ādažu, Skrundas Saulkrastu, Iecavas un Mērsraga novada, kurus sagatavojuši 30 Latvijā vadošie mūzikas pedagogi. Tāds dalībnieku skaits konkursa vēsturē ir rekordliels. Konkursā dziedātāji izpildīja pasaules populārās mūzikas žanra dziesmas kā solisti, dueti, trio, jeb popgrupu dziedātāji vecumā no 4 līdz 20 gadiem. Šķiet, ka visi skolēni un viņu pedagogi bija nocietušies pēc ilgās dīkstāves un vēlējās atbraukt uz Talsiem, lai visiem parādītu ko šajā laikā samācījušies. Konkursā liela nozīme ir arī profesionālai žūrijai, kurā katru gadu nemainīga persona ir konkursa krusttēvs, TV režisors Arvīds Babris. Viņam šogad pie žūrijas galda blakus sēdās Talsu lepnums- dziedātājs un mūziķis Intars Busulis, kā arī talseniece, komponiste, grāmatu autore un mūzikas pedagoģe Daiga Rūtenberga. Žūrijai darbs nebija viegls, jo dalībnieku sniegumu nācās vērtēt no 10:00 rītā līdz 19:30 vakarā. Tik draudzīga atmosfēra žūrijā iepriekš nekad nebija bijusi. Žūrijas komentāri brīžos, kad zālē bija nelielas tehniskas pauzes, kā arī apbalvošanas laikā lika skatītājiem smieties un pasākums tādēļ bija ļoti pozitīvs un humora pilns. Žūrija atzina, ka dalībnieku līmenis šogad bija ļoti augsts un konkurence milzīga. Prieks no žūrijas dzirdēt, ka mūsu organizētais Talsu konkurss noteikti spētu izkonkurēt populāri „TV faktoru". Kā negaidīta dāvana uz skatuves izskanēja Intara Busuļa dziesma „Miglas rīts".

        Tomēr katrs konkurss noslēdzas ar rezultātiem un šogad TITULU "GRAND PRIX 2020" ieguva popgrupa "Līga" no Rīga, pedagogs Irina Parahņeviča, TITULU "GRAND PRIX 2020" ieguva soliste Patrīcija Spale no Iecava, pedagogs Nijole Berezina, TITULU "LABĀKAIS PEDAGOGS 2020" ieguva Sindija Tropa no Rīgas, TITULU "SKATĪTĀJU SIMPĀTIJA 2020" ieguva Talsu Kristīgās vidusskolas popgrupa "Kristers un meitenes" no Talsiem, pedagogs Kristīne Broka- Meļķe.
Laureātu sarakstu lūdzu skatieties pie rezultātiem.
       Domājot par dalībnieku drošību,tika mainīts konkursa nolikums- ievērojot distancēšanos, bērni tika dalīti trīs konkursa daļās un fināla laureātu koncerts netika rīkots, lai izvairītos no drūzmēšanās. Savukārt līdzjutēji un skatītāji visu varēja vērot tikai no balkona, jo zālē atļauto vietu skaits ar distanci bija sadalīts dalībniekiem.

        Konkurss izdevās! Viss notika kā plānots un par to mums- pasākuma organizatoriem- biedrībai „TALSU TONIS" liels paldies jāsaka konkursa dalībniekiem, vecākiem un pedagogiem, kā arī mūsu  komandai- konkursa mājas lapas veidotājam Andrim Lejam, afišas bildes fotogrāfam Kasparam Poriņam, pasākuma vadītājai Nikolai Tkačenko, žūrijas sekretārei Sintijai Lorencei, reģistratorei Sarmītei Reinfeldei, skaņu operatoram Agnim Vicinskim, kurš guva lielu žūrijas atzinību par lieliski padarīto darbu, apskaņojot tik daudz priekšnesumus visas garās dienas laikā. Paldies jāsaka arī oriģinālo medaļu darinātājiem- Mārtiņam Ķizulim un Laurai Ušķai, kā arī  uzņēmumiem, kas katru gadu laureātiem sagādā brīnišķīgas dāvanas- veikalam „Skandināvs", „Zaļā krūze", „KLZ mēbeles", „Jauniešu apģērbi", „Komte", „Bimbuļi, rimbuļi", „Epic print", „Zvaigzne ABC", Talsu keramiķiem- Diānai Dzelmei un Naurim Galviņam no „Cipanīcas" un anonīmajiem finansiālajiem atbalstītājiem. Paldies par ilggadējo sadarbību kafejnīcai B-52, kas pasākuma dienā darbojās Radošajā sētā un fotomeistaram Raitim Strautmanim, kurš konkursa dienā apmeklētājiem piedāvāja momentfoto priekus. Pateicamies arī Talsu novada domes deputātiem, kuri bērnu un jauniešu pasākumu, kas skatītājiem katru gadu ir bezmaksas,  atbrīvoja ar 70% atlaidi no telpu nomas un komunālo pakalpojumu maksas un Talsu tautas namam par viesmīlīgo uzņemšanu.

     Pasākums ir beidzies, taču mēs jau sākam domāt par nākamo konkursa gadu, kad ceram pasākumu organizēt jūnijā, kā tas bija iepriekšējos 10 gadus. Neatmetam cerību, ka kultūras nodaļa mūs no jauna nākamā gada pasākuma kalendārā ieliks pie nozīmīgajiem pasākumiem Talsu novadā, jo konkurss ir stabila tradīcija Talsos un tas ir mūsu sirdsdarbs, dāvana pilsētai un jaunajai Talsu dziedātāju paaudzei.unnamed.jpgGaidīsim Jūs atkal Talsos 2021.gada 6.jūnijā, kad konkurss notiks jau 12.gadu!

Pasākuma organizatori.


20 Feb 2020
Konkurss 2020
Sākusies pieteikšanās 2021. gada konkursam!
Konkurss notiek attālināti, iesūtot dziesmu.
16 Apr 2019
Talsi uzdod toni 2019
Pieteikšanās pagarināta līdz 25. maijam!
28 Feb 2017
Talsos iepogāts un Talsi uzdod toni 2018
Atvērta on-line pieteikšanās konkursam Talsi Uzdod Toni 2018
24 May 2015
Publicēti pusfinālā iekļuvušie solisti!
Esam publicējuši pusfinālā iekļuvušos solistus.  Skatiet tos sadaļā "dalībnieki".
22 May 2015
Albums Bērnības soma.
6.jūnijā, konkursa dienā, varēsiet iegādāties Kristīne Brokas Kristbergas orģināldziesmu albumu "Bērnības soma", kurā iekļautas 10 dziesmas, 10 dziesmu fonogrammas un 10 dziesmu notis. Cena 10,00 EUR.

BS.jpg